До Міжнародного дня краси у Стеблівській школі відбувся майстер-клас «Дівчина з косою, як трава з росою». Волосся. Воно - симфонiя. Шовкове, неслухняне, золоте, кольору спілих каштанiв. Скiльки поетичних слiв присвячено йому! Воно дане нам не просто для краси. Як стверджують ученi, волосся - зв’язок iз космосом, воно не тільки накопичує енергiю, а й зберігає iнформацiю.
14 вересня 2018 року в Стеблівській ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. І.С.Нечуя-Левицького провели майстер - клас, присвячений символу дівоцтва - косі, яка була гордістю дівчини, вираженням її цнотливості, честі. У ньому взяли участь дівчатка 2-9 класів Учасниці заздалегідь підготувалися, щоб продемонструвати своє уміння доглядати за косою. Майстриня - Надія Олександрівна Вдовиченко розповіла про традиції плетіння, ознайомила дівчаток з технікою виконання та надала практичні поради молодим красунечкам.
Здавна в Україні існував непорушний звичай: умившись вранці, дівчина мусила перш за все розчесати та заплести косу. Якщо ж вона сідала до столу або бралася до роботи з нерозчесаним волоссям, то про неї казали люди: «У неї на голові сорока гніздо вила», або «У неї в косах сім чортів кублилося». Споконвіків дівоча коса була своєрідною візиткою охайності. Як стежить юнка за своїм власним волоссям, такою, вважалося, у майбутньому буде господиня – чепурною, працьовитою або ж неохайною чи лінькуватою. Тому матері з особливою наполегливістю намагалися з раннього віку привчити дитину до охайності, щоб знала традиційні закони моралі. «Яка коса – така й краса», «Подивися на косу, а подумай про господиню», – говорили в народі.
Наші вмілі дівчата продемонстрували своє уміння заплітати косу і зробили перший крок, щоб повернути до життя ще один звичай – шанування дівочої коси. І хочеться вірити, що він оживе, наповниться новим змістом і буде передаватися новим поколінням. |