Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 26.04.2024, 02:33

Стеблівський ліцей - опорний заклад загальної середньої освіти імені І.С Нечуя - Левицького Стеблівської селищної ради Черкаської області

Меню сайту
Повідомлення
Корисні посилання
Педпреса
Форма входу

Каталог файлов

Головна » Файли » Трибуна директора » Трибуна директора

УКРАЇНА – КРАЇНА НЕСКОРЕНИХ
[ ] 21.11.2017, 11:26

   Сьогодні 21.11.2017 року Україна відзначає чотири роки від початку Революції гідності. На початку листопада 2014 року президент України Петро Порошенко підписав указ про відзначення в Україні Дня Гідності і Свободи 21 листопада – у річницю початку акцій в підтримку підписання договору про асоціацію з Європейським Союзом, які переросли в Революцію Гідності. Святкова дата встановлена в ознаменування "доленосної для України події", названої Революцією Гідності.

 Іван Драч, поет, Герой України "День 21 листопада — Великий День для всіх тих українців, які є ними не за паспортними даними, а за станом душі, покликом серця, люблять рідну землю і готові віддати за неї свої життя. Ми, мабуть, ще не до кінця усвідомили, що могло статися з Українською державою, коли б не було Революції гідності. Скажу коротко: її б у недалекому майбутньому просто не було б на політичній карті світу".
  Отже, у четверту річницю Початку згадаємо коротко як все це відбувалося.
 18 листопада 2013 року. На засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС вкотре не було прийнято остаточного рішення - чи підписувати Угоду про асоціацію з Україною на саміті у Вільнюсі 28-29 листопада. На той момент Київ виконав не всі умови для підписання Угоди.
  21 листопада.  Цього дня Уряд Азарова оприлюднив рішення щодо призупинення процесу підготовки до укладання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом. Ця Угода готувалася з 1998 року, її повинні були підписати на Вільнюському саміті 28 листопада. Проте, після таємної зустрічі Путіна та Януковича у Сочі, українська влада відмовилась від підписання.
   Підняти людей на акції протесту допомогли соціальні мережі. Twitter і Facebook швидко рознесли інформацію про громадські акції. Першими вийти на Майдан Незалежності запропонували журналісти «5 каналу» Інна Неродик і Ольга Сніцарчук. Але найбільший ефект справив пост у Facebook журналіста Мустафи Найєма. «Зустрічаємось о 22:30 під монументом незалежності. Вдягайтесь тепло, беріть парасолі, чай, каву, хороший настрій та друзів», - написав Найєм. Незабаром на Майдані Незалежності зібралося близько 1,5 тис. осіб.
      Щодня кількість протестувальників зростала. Наступного дня на мітингу в Києві зібралося вже близько 5 тис. осіб. І саме тоді пролунало гасло «Україна - це Європа!» Подібні акції пройшли у Львові, Вінниці, Одесі, Миколаєві, Донецьку, Сумах, Харкові та майже в кожному іншому обласному центрі України.
  Тодішня влада моментально відреагувала на спротив громадян. Окружний суд Києва постановив заборонити під час проведення мирних масових акцій встановлювати малі архітектурні форми у вигляді наметів, кіосків, навісів, у тому числі тимчасових та пересувних.
  29 листопада українські студенти організували «живий євроланцюг» між Києвом та Перемишлем. Довжина цього маршруту становила 625 кілометрів.
   У ніч з 29 на 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності спецпідрозділ «Беркут» жорстоко розігнав мітингувальників. Ще перед 4-ю годиною ранку на Майдан почали завозити вантажівками елементи новорічної ялинки, яку зводили неподалік місця протесту. Тоді ж загони міліції оточили близько тисячі активістів, які мирно протестували і співали пісні.
   В результаті наступу силовиків десятки людей було жорстоко побито, серед них багато студентів. Беззахисні люди втікали від озброєних бійців «Беркуту» до Михайлівського собору, щоб уникнути побиття. На відеозаписах, оприлюднених в інтернеті, було видно, як спецпризначенці витісняли людей з-під монументу Незалежності, б'ючи їх кийками. Декого продовжували бити навіть після того, як він упав. Події 30 листопада стали переломним моментом в українських протестах кінця 2013 року. З цього часу почалися силові протистояння, проти мирного майдану виставили озброєний Беркут, зявилися тітушки, стали використовувати сльозогінний газ, шумові гранати, вогняні кулі, водомети.
   Протести закінчилися летальними наслідками 19 січня на  Майдані. Першою жертвою став Сергій Нігоян. Люди не могли повірити, що влада зможе стріляти в свій народ. Та це сталося. Але, якби навіть знали, що будуть вбивства, ніхто не покинув би Майдан в жодному разі. Патріотів вбивали за їх волю, патріотів нищили за їх рішучість… Пізніше їх назвуть Небесна сотня. 
   Дякуємо Героям  Небесної сотні  ВСІМ, ВСІМ, ВСІМ! ЗА ТЕ ЩО НЕ пошкодували ЖИТТЯ ЗАРАДИ НАС З ВАМИ! ЗАРАДИ  НАШОГО МАЙБУТНЬОГО! СПАСИБІ ВСІМ, хто відстояв МАЙДАН, ЗА ЯСКРАВИЙ ПРИКЛАД мужності, сили духу, ЧЕСНОСТІ І ПАТРІОТИЗМУ! 

Ми дякуєм вам, хлопці, за життя, 
Ми  дякуєм вам, хлопці, за свободу. 
Пробачте нас. Пішли ви в небуття, 
Та більше не повернетесь додому… 
Вас пам’ятати будемо завжди, 
Із вами будемо боротись за країну. 
За ту країну, де нема брехні й війни, 
За нашу й вашу мирну Україну…

А ви думали, що Україна так просто?
Україна – це супер. Україна – це ексклюзив.
По ній пройшли всі катки історії.
На ній відпрацьовані всі види випробувань.
Вона загартована найвищим гартом.
В умовах сучасного світу їй немає ціни
. Л.Костенко
   Шукаючи Європу, ми знайшли Україну. Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. І якщо хочемо європейського благополуччя, європейського рівня життя, то маємо жити і працювати як європейці: віддавати державі більше, ніж брати та вимагати з неї. І щодня пам'ятати про тих, хто віддав своє життя за кращу Україну — за таку Україну, про яку усі ми мріємо... Адже, Україна – це територія гідності і свободи.
   Дивлячись на нинішнє становище нашої країни, впевнена, що немає такого українця, який би не бажав миру і спокою Україні. Весь народ нашої держави об’єднався нині проти агресора. Багато чоловіків та жінок мужньо захищають кордони нашої країни. Багато хто із людей працює в тилу для підтримки солдатів.
   Кожного дня, щогодини Україна завдяки таким чоловікам-героям, серед яких і наші славні земляки, виборює право бути суверенною, єдиною державою. Тож молімося за наших мужніх захисників і просімо у Бога одного: аби вони живими і здоровими і  якнайшвидше повернулися додому, до своїх матерів, дружин та дітей. 

Не спи, моя рідна земля! Прокинься, моя Україно!
Відкрий свої очі у світлі далеких зірок!
Це дивляться з темних небес Загиблі поети й герої –
Всі ті, що поклали життя за майбутнє твоє.

Категорія: Трибуна директора | Додав: leo
Переглядів: 307 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz